You are here

Error message

  • Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in eval() (line 9 of /users/0014/ladakhiman/www/rk.com/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in eval() (line 7 of /users/0014/ladakhiman/www/rk.com/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in eval() (line 9 of /users/0014/ladakhiman/www/rk.com/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in eval() (line 6 of /users/0014/ladakhiman/www/rk.com/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

fotoblog podróżniczy

Tutaj umieszczam zdjęcia miejsc, które ostatnio odwiedziłem. Staram się publikować je na bieżąco, w trakcie podróży. Ułożone są chronologicznie - najnowsze najwyżej.
 
Większość zdjęć wykonanych jest podręcznym aparatem Canon PowerShot A3500 IS.
Zapraszam też do obejrzenia mojej galerii na tej stronie, mojego profilu fotograficznego w serwisie 500px.com oraz do obejrzenia moich prezentacjiw serwisie vimeo.com.
 
Część tych zdjęć umieszczam też w albumie "z drogi" na mojej stronie na FaceBook'u.
Zachęcam też do przeglądania moich postów w portalach społecznościowych.
 
Jeśli poniżej jest tylko kilka zdjęć kliknij tu, by załadować wszystkie (może działać wolno) lub wybierz  20,   50 lub   100 najnowszych zdjęć.

Najświeższe foto-relacje


 
Nie można wyświetlić IMG_3926.jpg - Hanuma La (Hanamul La; ok. 4757 m n.p.m. jest jakieś 100-150m nade mną (w lewej części zdjęcia). Jak myślałem wcześniej o wchodzeniu na nią zimą, to wielokrotnie ogarniało mnie zwątpienie. W takich chwilach przychodziła mi na myśl południowa ściana Lhotse, pod którą byłem jesienią i ci, którzy podejmowali próby jej pokonania. Podczas tego podejścia, zmarznięty i mocno wyczerpany, myślałem o pani Kindze Baranowskiej, która mówi i pokazuje, że najważniejsze są powroty. Zostawiając jednak Wielkich, wielkie ściany i wielkie góry - ja po prostu nie miałem siły dalej wspinać się na to zbocze! Zawróciłem z tego miejsca. Może zawiniło lekkie poranne błądzenie w drodze z Lingszed na pierwszą przełęcz, może trzeba było wziąć jedzenia na 1 a nie na 2 dni, może trzeba było zostawić w Leh lustrzankę albo przynajmniej jeden z obiektywów... Nie wiem, czy wejście zajęłoby mi godzinę czy dwie. Z przełęczy miałbym pewnie ze 3h do schronu w Nyrtse (Nyetse) i stamtąd pewnie ze 2h do wsi Zhingczen (Zhingchan). Powrót do Lingszed zajął mi ponad 4h. A może trzeba było napierać?, 2014.12.26 13:05 IST, fot.: Radek Kucharski
Hanuma La (Hanamul La; ok. 4757 m n.p.m. jest jakieś 100-150m nade mną (w lewej części zdjęcia). Jak myślałem wcześniej o wchodzeniu na nią zimą, to wielokrotnie ogarniało mnie zwątpienie. W takich chwilach przychodziła mi na myśl południowa ściana Lhotse, pod którą byłem jesienią i ci, którzy podejmowali próby jej pokonania. Podczas tego podejścia, zmarznięty i mocno wyczerpany, myślałem o pani Kindze Baranowskiej, która mówi i pokazuje, że najważniejsze są powroty. Zostawiając jednak Wielkich, wielkie ściany i wielkie góry - ja po prostu nie miałem siły dalej wspinać się na to zbocze! Zawróciłem z tego miejsca. Może zawiniło lekkie poranne błądzenie w drodze z Lingszed na pierwszą przełęcz, może trzeba było wziąć jedzenia na 1 a nie na 2 dni, może trzeba było zostawić w Leh lustrzankę albo przynajmniej jeden z obiektywów... Nie wiem, czy wejście zajęłoby mi godzinę czy dwie. Z przełęczy miałbym pewnie ze 3h do schronu w Nyrtse (Nyetse) i stamtąd pewnie ze 2h do wsi Zhingczen (Zhingchan). Powrót do Lingszed zajął mi ponad 4h. A może trzeba było napierać?
Zima w Ladakhu, Indie. Zobacz też zdjęcie południowej ściany Lhotse.
2014.12.26 13:05 IST, bezpośredni link do tego zdjęcia
fot.: Radek Kucharski

 
pokaż  20  50  100   najnowszych zdjęć
 
pokaż wszystkie zdjęcia (może działać wolno)
 
 

Najnowsze moje foto-blogowe wpisy na Twitterze

Poniżej są linki do moich zdjęć opublikowane w serwisie Twitter. Kliknij odnośnik, by zobaczyć co ostatnio sfotografowałem.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer