You are here

Error message

  • Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in eval() (line 9 of /users/0014/ladakhiman/www/rk.com/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in eval() (line 7 of /users/0014/ladakhiman/www/rk.com/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in eval() (line 9 of /users/0014/ladakhiman/www/rk.com/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE in eval() (line 6 of /users/0014/ladakhiman/www/rk.com/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Chińskie miasta - zanieczyszczenie powietrza

Tak jak podczas pierwszego pobytu w Indiach bodaj najbardziej zaszokowało mnie zanieczyszczenie rzek, tak w Chinach - zanieczyszczenie powietrza. Jeden z moich chińskich znajomych powiedział "U nas nigdy nie widać słońca". Lądujący samolot wbija się w chmurę żółto-sinego smogu. Tkwimy w nim, póki nie wyrwie nas wzbijająca się w powietrze maszyna. Słońce jeśli jest widoczne, to jego promienie z trudem przebijają się przez gęstą warstwę chmur i mgły. W wielkich przemysłowych miastach wybrzeża, w których byłem, efekt potęgowany jest dodatkowo wilgotnym parnym powietrzem.

Nie sposób oprzeć się refleksji, że duża część gadki o ochronie atmosfery i międzynarodowe ustalenia dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych, to jedno wielkie oszustwo, a faktyczne działania sprowadzają się jedynie do redukcji krajowej emisji poprzez przeniesienie fabryk do Chin.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer