aktualności

Submitted by Radek on Thu, 03/03/2022 - 12:15

3 marca 2022
Wydruki moich zdjęć
Od niedawna wybrane moje zdjęcia dostępne są w serwisach FinaArtAmerica i Pixels, w których można zamawiać ich wysokiej jakości wydruki. Dostępne są nie tylko plakaty i oprawione zdjęcia, ale też takie pamiątki (a może prezenty) jak na przykład taki zeszyt, czy taki kubek. Zamówić można między innymi wydruk poniższego zdjęcia, na którym widać trzy sposród pięciu najwyższych gór świata. Do innych zdjęć dotrzecie, klikając w poniższe logo. Dostawy m.in. do Polski. Co o tym myślicie?

Art Prints

15 lutego 2022
Wyjazdy trekkingow Everest Base Camp 2022 i mój przewodnik
Na 2022 rok zaplanowaliśmy z Exploruj.pl trzy wyjazdy pod Everest, które poprowadzę. Głównym celem wyjazdu kwietniowego i październikowego jest położony ponad bazą Everest Base Camp szczyt Kala Patthar, z którego doskonale widać najwyższą górę świata. Wszystkich, którzy do końca marca zapiszą się na te trekkingi, wyposażymy w mój przewodnik wydany przez Sklep Podróżnika. W listopadzie zapraszamy na przepiękny trek, podczas którego trzy razy wejdziemy na wysokość przekraczającą 5000 metrów i o wschodzie słońca spojrzymy na Everest, Lhotse i Makalu z miejsca, które bez wątpienia należy do najlepszych miejsc widokowych dostępnych wędrowcom górskim. Również na ten wyjazd trwają już zapisy. Do zobaczenia na szlaku!

28 listopada 2021
Książka, film i wywiad z Nirmalem Purja
Od ubiegłego piątku można posłuchać wywiadu, którego Nirmal (Nimsdai / Nims) Purja udzielił Gazecie Wyborczej. Nims inspiruje, tryska pozytywną energią, a przede wszyskim mówi mądrze o ważnych sprawach. Cieszę się, że teraz rozmowa z nim dostępna jest również dla osób, które posługują się językiem polskim, a nie znają angielskiego. (Oczywiście inne wywiady z tym himalaistą, ale w jęz. angielski, dostępne były już wcześniej.)
Niecierpliwie wyczekuję filmu "14 Peaks: Nothing Is Impossible" o wyprawach Nimsa na szczyty Korony Himalajów i Karakorum – dokument będzie można obejrzeć od jutra, a jego zapowiedź można zobaczyć tu!
Zapraszam też do przeczytania kilku moich słów o książce Nimsa, którą miałem ogromną przyjemność tłumaczyć. Trzymam ją na poniższym zdjęciu, wykonanym w księgarni Sklepu Podróżnika w Warszawie, pod koniec października. Szukajcie jej w swoich ulubionych księgarniach, albo po prostu zamówcie tu!

Radek Kucharski w księgarni Sklepu Podróżnika w październiku 2021. Fot.: Anna Chmielewska.
Fot.: Anna Chmielewska

18 października 2021
Pokaz slajdów i promocja mojego przewodnika
W najbliższą środę, w warszawskim Sklepie Podróżnika, będę opowiadał o szlakach trekkingowych w Rejonie Everest. Pokaz "Trekkingi pod Everestem. EBC, Gokyo, 3 przełęcze" powiązany będzie z promocją mojej książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Sklepu Podróżnika. Zapraszamy!

1 września 2021
Beyond Possible – książka Nimsa w moim przekładzie
Z wielką radością i ogromną satysfakcją spieszę poinformować, że niebawem na półki księgarni trafi książka, którą miałem ogromną przyjemność tłumaczyć, a która bez wątpienia pozostanie na długo w głowach tych, którzy ją przeczytają. Nirmal Purja – zdobywca K2 zimą, himalaista, który skompletował wszystkie szczyty Korony Himalajów i Karakorum w rekordowo krótkim czasie, a także pobił kilka innych górskich rekordów – dzieli się w niej swoim doświadczeniem, a co ważniejsze inspiruje, daje przykład i motywuje do wychodzenia poza własne możliwe. Książka „Poza możliwe. Jeden żołnierz, czternaście szczytów – moje życie w strefie śmierci” dostępna jest – do połowy miesiąca w przedsprzedaży i w promocyjnej cenie – na stronach wydawnictwa Bezdroża. Gorąco polecam!
Uwaga: to książka nie tylko o górach i nie tylko dla górami zainteresowanych!

30 czerwca 2021
Przetłumaczone przeze mnie przewodniki po via ferratach Dolomitów
Kiedy przez większą część ostatniego roku możliwości podróży były zredukowane, a Himalaje wciąż pozostają niedostępne, ja przenoszę się wirtualnie, tłumacząc książki dla Wydawnictwa Bezdroża. Część z tych moich zdalnych wędrówek przebiegała via ferratami Dolomitów, z Andrea Greci i Federico Rossetti – autorami przewodników po tym paśmie alpejskim. Właśnie ukazały się dwa z nich. Jeden – "Najpiękniejsze ferraty. Dolomity. Marmolada. Sassolungo. Sella. Sciliar. Catinaccio. Latemar" – prowadzi szlakami środkowej części gór i oprócz skalnych, ubezpieczonych dróg w bodaj najsłynniejszym masywie Marmolady, przedstawia via ferraty w szeregu innych masywów górujących nad dolinami Val di Fassa i Val di Fiemme. Drugi – "Najpiękniejsze Ferraty. Dolomity. Tre Cime di Lavaredo, Popera, Conturines, Odle, Putia, Puez" – opisuje północną część Dolomitów, gdzie bez wątpienia najbardziej charakterystycznym jest masyw Tre Cime di Lavaredo, należący do większej jednostki malowniczego masywu Dolomiti di Sesto. To tu znajduje się naturalny zegar słoneczny, o którym wspomniałem ostatnio w jednym ze swoich postów na FaceBooku. Ponadto w tym przewodniku opisano szlaki na terenie dużych masywów: Dolomiti di Gardena, Dolomiti Orientali di Badia, Dolomiti di Braies.
 
Przewodniki Bezdroży ukazują się w doskonałym czasie: tuż przed wakacjami, kiedy możliwości podróży do Włoch od pewnego czasu są otwarte. Miło mi będzie, jeśli wybierając się tam, będziecie korzystać z książek, które zrodziły się z moim udziałem i dużym zaangażowaniem.

24 maja 2020
Pokazy slajdów online w moim kanale YouTube
Kilka dni temu przygotowałem pokaz slajdów do oglądania w sieci. Dostępny jest w moim kanale YouTube, w którym z czasem pojawiać się będą podobne prezentacje.

23 marca 2020
Mój przewodnik trekkingowy "Everest" jest dostępny po polsku
"Everest. Przewodnik trekkingowy" mojego autorstwa jest dostępny w sprzedaży wysyłkowej na stronie Sklepu Podróżnika. Epidemia koronawirusa minie, a wtedy znów przyjdzie czas na wyjazdy w Himalaje – oby już jesienią! Tymczasem w książce znajdziecie nie tylko szczegółówe opisy tras, które pomogą Wam w planowaniu trekkingu i w nawigowaniu, gdy już będziecie w terenie. Jest też obszerny wstęp, w którym jest mnóstwo informacji i porad inspirujących do marzeń i pomagających w planowaniu.

Nie można wyświetlić obrazka.

21 marca 2020
Moja prezentacja z "Górnolotnych" dostępna online
W ub.r. na Festiwalu "Górnolotni" opowiadałem o trekkingach w Rejonie Everestu i w Ladakhu. Teraz moją festiwalową prezentację można obejrzeć w sieci. Zapraszam!

6 marca 2020
Mój przewodnik "Everest" po polsku
Polska edycja mojego przewodnika trekkingowego po Rejonie Everestu, wydana nakładem Wydawnictwa Sklepu Podróżnika trafi do sprzedaży już w połowie marca! Będzie dostępna w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych – można ją zamówić m.in. klikając tu: "Everest. Przewodnik trekkingowy.".

30 grudnia 2019
Ile razy byłem w Indiach?
W 2020 roku minie 20 lat od mojej pierwszej wizyty w Indiach i 10 od rozpoczęcia pracy lidera wyjazdów turystycznych. Przejrzałem właśnie moje dwa ostatnie paszporty i uzupełniłem statystyki moich pobytów w Indiach (poprzednie podsumowanie zrobiłem kilka lat temu). Z wpatrywania się w stempelki i zliczania dni wynika, że w Indiach spędziłem w sumie ponad 3 lata i 3 miesiące (1195 dni) podczas 34 pobytów, trwających od 4 do 173 dni. W podróży! :-)

Nie można wyświetlić zdjęcia: 20191230_173901_w500px.jpg

22 grudnia 2019
Weekendowy Poranek Radia TOK FM
Dziś rano, na antenie Radia TOK FM miałem przyjemność rozmawiać z Filipem Kekuszem o moich przewodnikach oraz o wyprawach w Himalaje, przede wszystkim o trekkingach pod Everestem. Wywiad dostępny jest jako podcast.


Radek Kucharski w studio Radia TOK FM po audycji w dniu 22.12.2019. Fot. Filip Kekusz.
Fot. Filip Kekusz

10 grudnia 2019
Mój przewodnik po Rejonie Everestu po polsku
Bardzo mi przyjemnie, że niebawem, nakładem Wydawnictwa Sklepu Podróżnika, ukaże się polska edycja mojego ostatniego przewodnika: "Everest. Przewodnik trekkingowy."

Kucharski Radek, "Everest, Przewodnik trekkingowy" Sklep Podróżnika, Warszawa

5 grudnia 2019
Spotkanie w Muzeum Azji w Warszawie
Dziś w Muzeum Azji i Pacyfiku opowiem o Ladakhu i o Rejonie Everestu oraz o tym, jak zacząłem pisać przewodniki górskie i prowadzić grupy po Himalajach. Będzie kupić moje przewodniki i zdjęcia. Do zobaczenia!

Nie można wyświetlić zdjęcia: MuzAzji-201912_tytul_20191205_1200x800.jpg

1 grudnia 2019
Mój przewodnik w księgarniach w Katmandu
Mój przewodnik "Everest: A trekker's guide", wydany przez Cicerone Press dostępny jest najlepszych księgarniach Katmandu: Nepal Book Depot i Pilgrims Book House.


5 listopada 2019
Pokaz zdjęć i opowieści w Krakowie
Między tegorocznymi, jesiennymi trekkingami pod Everestem miałem przyjemność po raz pierwszy prezentować swoje zdjęcia w Krakowie. Na ten debiutancki pokaz, z polecenia J.M., wybrałem celnie gościnną Księgarnię i kawiarnię podróżniczą Bo-No-Bo. Dziękuję wszystkim gościom oraz organizatorkom za miłe przyjęcie. Mam nadzieję, że będzie okazja do kolejnego spotkania!

Nie można wyświetlić zdjęcia: Bonobo-2019_tytul_20190126_1200x800.jpg

4 listopada 2019
Pokaz slajdów w Klubie Namaste w Katowicach
Na początku listopada o trekkingach w Rejonie Everestu opowiadałem w gościnnym Klubie Namaste w Katowicach. Dziękuję wszystkim słuchaczom!

Nie można wyświetlić zdjęcia: NAMASTE-2019_tytul_20191104_1200x800.jpg

18 czerwca 2019
Wyprawa na Stok Kangri
Nasz wyjazd trekkingowy do Ladakhu, którego celem jest zdobice szcześciotysięcznika Stok Kangri, jest potwierdzony. Mała grupa, 16 dni, rewelacyjne, surowe krajobrazy, ciekawa kultura, buddyjskie klasztory, serdeczni ludzie, świetny kucharz obozowy! Organizuje Exploruj.pl, prowadzę ja, szczegóły i zapisy tutaj.

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Ladakh_2018_07_04_0390.jpg
Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Ladakh_2018_07_05_0413.jpg

Stok Kangri (6153 m n.p.m.) - widok ze wsi Shey.
Ladakh, Jammu i Kaszmir, Indie


3 maja 2019
Spotkanie w Trekking Agencies' Association of Nepal (TAAN) w Katmandu
Grupa Exploruj.pl, z którą wszedłem w ubiegłym tygodniu na Kala Pattar, wyleciała dziś do Polski. Tymczasem ja, w niedzielę, w Katmandu, będę miał prezentację o moim przewodniku po Rejonie Everestu, w organizacji zrzeszającej agencje trekkingowe Nepalu (TAAN).

Nie można wyświetlić zdjęcia: Kathmandu-201905_tytul_20190126_3240x2160_2.jpg

22 stycznia 2019
Festiwal "Górnolotni", Tarnów
W najbliższy weekend, w Tarnowie, odbędzie się Festiwal Górnolotni. W sobotę, o godzinie 14 opowiem o trekkingach w Ladakhu i pod Everestem, a trochę też o tym, jak to się stało, że napisałem dwa przewodniki trekkingowe po Himalajach, wydane przez jedno z najsłynniejszych wydawnictw podróżniczych na świecie. Do zobaczenia!

Nie można wyświetlić zdjęcia: Gornolotni_tytul_20190126.jpg

14 stycznia 2019
Wiosenny wyjazd pod Everest jest potwierdzony
Organizowany przez Exploruj.pl wiosenny wyjazd "Everest Base Camp", który poprowadzę, jest już potwierdzony. Można dołączyć. Zapraszamy!
Oprócz tego, w tym roku poprowadzę jeszcze dwa wyjazdy pod Everest – jesienią. Szczegóły na tej stronie.

Nie można wyświetlić zdjęcia: everest-2019_v3b_fot_R-Kucharski.jpg

1 stycznia 2019
Dobrych przygód w dobrym towarzystwie w 2019!
Na 2019 życzę czasu na snucie marzeń i planów oraz czasu, funduszy i możliwości realizacji przynajmniej części z nich. Dobrego roku! Do zobaczenia na szlaku.

Nie można wyświetlić zdjęcia: zyczenia-noworoczne-2019.jpg

26 grudnia 2018
Mój przewdonik trekkingowy po rejonie Everestu w wersji na Amazon Kindle
Przewodnik "Everest: A trekker's guide", którego jestem autorem, wydany w listopadzie przez Cicerone Press, jest już dostępny w wersji na czytniki Amazon Kindle. Edycję eBook na inne urządzenia (oraz oczywiście wersję drukowaną) można kupić na stronach Cicerone. Aktualnie trwa promocja!

Nie można wyświetlić zdjęcia: Cicerone_Kucharski_Everest-Trekking-Guidebook_Amazon-Kindle_20181226.jpg

19 grudnia 2018
Festiwal "Górnolotni": 25–27 stycznia 2019 
W drugim dniu festiwalu "Górnolotni 2019", 26 stycznia, w Tarnowie, opowiem o moich ulubionych szlakach w Ladakhu, o nieco mniej znanych ścieżkach trekkingowych pod Everestem oraz o tym, jak przez Ladakh trafiłem pod najwyższą górę świata. Zapisujcie się na Fastiwal i przyjeżdżajcie do Tarnowa!

14 grudnia 2018
50-lecie Cicerone: projekt wydawniczy, którego jestem częścią
W marcu 2019 wydawnictwo Cicerone Press, którego nakładem ukazały się dwa moje przewodniki, skończy 50 lat. To oczywiście poważny jubileusz i oczywiście będzie mu towarzyszyć szereg wydarzeń. Wiele z nich już w styczniu, podczas The Adventure Travel Show w Londynie – wszystkich, zainteresowanych podróżami, którzy będa w tym czasie w Anglii zachęcam, by targi odwiedzić.
Pod koniec listopada ukazała się jubileuszowa książka "Fifty Years of Adventure" pod redakcją Keva Reynoldsa. Znajduje się w niej m.in. 50 artykułów, autorstwa autorów Cicerone, dotyczących przygód w różnych zakątkach świata. Czuję się zaszczycony będąc częścią tego projektu – wśród 17 artykułów dotyczących rejonów poza Europą jest mój o Ladakhu. Ta książka to bez wątpienia bardzo wyjątkowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych górskimi przygodami. Polecam!
A szczegóły dotyczące obchodów jubileuszu Cicerone są na stronie Cicerone Celebrates 50 Years.

Nie można wyświetlić zdjęcia: 1030_FC.jpg

14 listopada 2018
Everest: A trekker's guide
W Anglii, nakładem wydawnictwa Cicerone Press, ukazał się właśnie przewodnik trekkingowy po rejonie Everestu, którego jestem autorem. Dostępny jest już na stronach wydawnictwa, a niebawem będzie dostępny na półkach księgarni w wielu zakątkach świata – sprawdźcie w swojej ulubionej księgarni podróżniczej! W Polsce pytajcie w Sklepie Podróżnika.

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Everest-Guidebook_Cicerone-Press_500x333px.jpg

7 czerwca 2018
Polska olimpijka o naszym ostatnim treku pod Everest
W grupie, której miałem przyjemność przewodniczyć podczas naszego ostatniego, wiosennego trekkingu pod Everest, były dwie medalistki Igrzysk Olimpijskich: Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka. Po powrocie Luiza udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o swoim spotkaniu z Himalajami. Szczególnie bliskie wydają mi się fragmenty o odpoczynku mentalnym. Jest też o tym, że wędrowanie po górach wysokich to duży wysiłek nawet dla świetnie przygotowanych kondycyjnie osób. Polecam przeczytanie tego wywiadu – "Adrenalina i... wypoczynek mentalny – Luiza Złotkowska opowiada o Himalajach".

2 czerwca 2018
Wrześniowy trekking w Ladakhu jest potwierdzony
Szlak trekkingowy, na który ruszamy we wrześniu, podczas naszego wyjazdu trekkingowego do Ladakhu pt. "Samsara", bez wątpienia należy do najpiękniejszych jakie przeszedłem. Wyjazd jest potwierdzony. Dla pierwszej części grupy udało się kupić bilety lotnicze w dobrej cenie – jest jeszcze sporo czasu, więc zapewne dobre połączenia da się jeszcze znaleźć. Można dołączyć do grupy. Ruszamy 8 września. Szczegóły na stronie Exploruj.pl. Zapraszamy!

Nie można wyświetlić zdjęcia: samsara-2018_fot_R-Kucharski.jpg

7 marca 2018
Wiosenny wyjazd pod Everest jest potwierdzony
Kto chce jechać ze mną wiosną pod Everest? Wyjazd Exploruj.pl potwierdzony! Startujemy 15 kwietnia. Właśnie kupujemy biletu lotnicze. Można dołączyć. Szczegóły i zapisy na stronach Exploruj.pl.

Nie można wyświetlić zdjęcia: everest-wiosna-2018_fot_R-Kucharski.jpg

2 stycznia 2018
Nowy Rok 2018 - Wszystkiego Górskiego!
Mówią, że jaki Sylwester taki cały rok. W okolicach północy, krążyłem między sypialną, a komputerem. Niepokoiłem się jak na wystrzały za oknem zareaguje nasza czteromiesięczna córka, która na szczęście najgorszy moment przespała przytulona do swojej mamy. Przy komputerze kończyłem dawno spóźnioną robotę. Gdyby nie troska o dziecko, która będzie zapewne mi towarzyszyć nie tylko w rozpoczynającym się roku, kakofonię huku zza szyb miałbym w głębokim poważaniu, bo skupienie nad pracą, przenosiło mnie na szlaki Himalajskie. Szczegółów o tym dlaczego tam i co to za praca na razie nie czas zdradzać, ale Himalajów dla mnie w tym roku będzie sporo, między innymi na wyprawach, które poprowadzę. W planach m.in. Ladakh, Rejon Everestu, Langtang. Wszystkim Miłośnikom Gór życzę pięknych wędrówek, najlepiej w nieznanym miejscu. Jedźcie do Ladakhu przynajmniej raz w życiu! Roku bez niepokojącego huku i zawirowań.

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Nepal_2017_11_18_0137-1.jpg

09 grudnia 2017
Zimowe trekking w Ladakhu – mój pokaz w Muzeum Azji i Pacyfiku
W piątek, 15 grudnia, zapraszam do Muzeum Azji i Pacyfiku. Opowiem o moich zimowych przygodach w Ladakhu. Będzie o Lodowej Drodze, czyli o słynnym Treku Czadar (Chadar Trek) ale też o moich zimowych zmaganiach z wysokimi przełęczami oraz o wędrówkach dolinami i wizytach u lokalnej ludności a także o festiwalu mnisiego tańca w klasztorze Spituk. Szczegóły na stronach Muzeum i na FaceBooku. Zapraszamy!

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_MuzeumAzji_ZimoweWedrowski-Ladakh_tytul-prezenty_20171215_w900px.jpg

20 października 2017
Zimowy wyjazd do Ladakhu
Zmieniliśmy nieznacznie termin naszego zimowego wyjazdu do Ladakhu na trekking Lodową Drogą rzeki Zaskar (Zanskar). Nieznacznie, ale znacząco! Zmiana da nam szansę uczestnictwa w festiwalu tańca masek odgrywanego przez buddyjskich mnichów. Odbędzie się on w połowie stycznia w pobliżu Leh.
Tradycyjnie większość festiwali klasztornych odbywała się zimą. Wiele z nich została przeniesiona na lato, by umożliwić uczestniczenie w nich turystom zagranicznym. I... ...niestety straciły one trochę swój charakter, bo turyści latem rzeczywiście w nich uczestniczą – tłumnie! Zimą tłumów gości zagranicznych tu na pewno nie będzie! Będą za to tłumy lokalnych górali, dla których Spituk Gustor, to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych i kulturalnych w roku!
Zaplanowana przeze mnie, organizowana przez Exploruj.pl, wyprawa rusza 13 stycznia. Kto się odważy zmierzyć z zimą w Himalajach? Szczegóły na stronach Exploruj.

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Ladakh_2014-01-28_0997_1012.jpg

30 września 2017
Wędrówki w Rejonie Everestu - nasz pokaz w Muzeum Azji i Pacyfiku
Na najbliższy wtorek, 3 października, zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na nasz pokaz i opowieści o wędrowaniu pod Everestem. Opowiemy o Trekkingu Trzech Przełęczy, o głównym szlaku z Lukli do EBC i na Kala Pattar, oraz o szlaku przez niższe partie gór – z Dźiri (Jiri) oraz z Salleri. Będzie o szczytach i ścianach, ale też o zamieszkujących region Khumbu Szerpach. Powiemy o opcjach wędrowania i o tym, jak się do takiego treku przygotować. Dla wszystkich tych, którzy byli, ale chcą powspominać, nie byli ale chcą pojechać i tych, którzy nie pojadą ale chcą pooglądać. Szczegóły na stronach Muzeum i na FaceBooku. Zapraszamy!

Nie można wyświetlić zdjęcia: A-Chmielewska_R-Kucharski_Wedrowki-pod-Everestem_pokaz_20171003.jpg

20 września 2017
Artykuł o predyspozycjach i przygotowaniach do treku w Himalajach
Nowy tekst na blogu Cicerone Press – tym razem dywagacje o tym dla kogo są trekkingi w Himalajach i jak się do nich przygotować. Zachęcam do przeczytania: "How Tough Should I Be For Trekking In The Himalaya?"

11 maja 2017
Artykuł o widokach w Rejonie Everestu
Przedwczoraj wróciłem z Nepalu, a tymczasem na stronach Cicerone Press właśnie ukazał się mój nowy artykuł o trekkingach w Rejonie Everestu "Searching for the best viewpoints in the Everest Region". Dużą część miejsc tam opisanych odwiedzimy podczas listopadowego treku Exploruj.pl "Gokyo Ri i Rendźo La – Podniebnym szlakiem Himalajów". Kto gotów jechać by jechać tam z nami?

21 kwietnia 2017
Langtang
Właśnie wróciłem z Langtangu w Himalajach Nepalu, w którym w ubiegłym roku byłem tylko przez chwilę. Celem (poza samym wędrowaniem) było rozpoznanie górnej części doliny i zrobienie zdjęć, by pokazać Wam jak tam pięknie i że warto wybierać również nieco mniej znane rejony Nepalu! :) Na Tserko Ri (ok. 4985m) wchodziłem praktycznie sam – z 5 osób szło z godzinę przede mną, kilka ze 45min za mną. Górną część doliny – między Kyanjingiem a Langshisa Kharką – szedłem cały dzień sam, tylko na końcu napotkałem obozowisko grupy trekerów z Tajwanu. Kto tak chce? Przygotowany przeze mnie wyjazd z Exploruj.pl wiosną przyszłego roku (szczegóły na stronach Exploruj). Kilka zdjęć z małego aparatu (compact) jest do obejrzania na mojej stronie na FaceBook-u. Więcej i lepsze będą po powrocie :) Pozdrawiam z Katmandu. We wtorek lecę z grupą do Lukli.

11 marca 2017
Mój pokaz w Klubie Namaste w Katowicach
Już jutro, w niedzielę 12 marca, o godzinie 18, będę opowiadał o Ladakhu w Klubie Podróżników - Namaste w Katowicach. Serdecznie zapraszam!

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_trekkingi-w-Himalajach-Ladakhu_tytul-prezenty_20170312_w900px.jpg

10 lutego 2017
Nowa propozycja trekkingu w rejonie Everestu
W ostatnich dniach na stronach Biura Exploruj.pl, z którym współpracuję w zakresie organizowania trekkingów, opublikowaliśmy kolejny program wyjazdu mojego autorstwa. Tym razem zachęcam do wędrowania w popularnym Rejonie Everestu, słynnym regionie Khumbu w Himalajach Nepalu, ale proponuję nie całkiem standardową trasę. Po przejściu głównym szlakiem do słynnego Namche Bazaar i do Pangboche, pójdziemy do bazy pod Ama Dablam, w której jesienią jest zwykle spore obozowisko wspinaczy, a później nad tę bazę – łatwym terenem – wejdziemy w niesamowitą scenerię gór wysokich. Następnie udamy się do cudownego Gokyo, leżącego przy najdłuższym lodowcu w Himalajach, pod jednym z ośmiotysięczników: Czo Oju (Cho Oyu), nad malowniczym jeziorem. Ze szczytu Gokyo Ri zobaczymy Czo Oju, Makalu, Lhotse i Everest i wiele, wiele innych imponujących szczytów. Dalej wdrapiemy się na przełęcz Rendźo – najatrakcyjniejszą, moim zdaniem, widokowo na szlaku Trzech Przełęczy. Tędy wrócimy do Namche Bazaar i dalej do Lukli, z której przelecimy z powrotem do Katmandu. To trekking dla tych, którzy byli w Rejonie Everestu – na przykład na treku na Kala Pattar albo do EBC – i czują niedosyt oraz tych, którzy chcą zobaczyć Everest i Region Khumbu ale odstrasza ich dość gęsto odwiedzany główny szlak do Everest Base Camp. Jedziemy w listopadzie. Szczegóły na stronach Exploruj.pl. Zapraszamy!

Nie można wyświetlić zdjęcia: Exploruj-pl_Gokyo-Renjo-trekking-pod-Everestem-2017_fot_R-Kucharski_w900px.jpg

9 lutego 2017
Pokaz zdjęć i opowieści o trekkingach w Rejonie Everestem - Warszawa, 15 lutego
W najbliższą środę, w Klubokawiarni Szczyt Wszystkiego będziemy opowiadać o trekkingach w Rejonie Everestu. Będzie o głównym szlaku do EBC i na Kala Pattar, ale przede wszystkim o Szlaku Trzech Przełęczy, o Gokyo i o nieco rzadziej odwiedzanych miejscach w Khumbu. Szczegóły? – kliknij tutaj.

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_SzczytWszystkiego_tytul-prezenty_20170215_w900px.jpg
.

2 lutego 2017
Majówka pod Everestem
Zgodnie z planem dokładnie w pierwszych dniach maja będziemy w słynnej dolinie Lodowca Khumbu, w okolicach Everest Base Camp i staniemy na szczycie Kala Pattar (ok. 5646m), uchodzącym za najlepszy, dostępny trekkerom punkt widokowy, z którego widać Everest. Wyjazd, który poprowadzę, organizowany jest przez Exploruj.pl. Domykamy grupę, niebawem będziemy kupować bilety. Wylot 22 kwietnia, powrót 9 maja, szczegółowe informacje na stronie Exploruj.pl. Zachęcam do przeczytania tekstu o Kala Pattar i EBC na moim blogu.

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Nepal_2016-04-26_1879_1950.jpg

27 stycznia 2017
W najbliższą środę mój pokaz o zimowych wędrówkach po Ladakhu
W środę, 1 lutego, zapraszam do Klubokawiarni Szczyt Wszystkiego na opowieści o moich zimowych wędrówkach po Ladakhu w Himalajach Indii. Będzie o Lodowej Drodze, czyli Czadar Treku (ang.: Chadar Trek), a więc trekkingu po zamarzniętej – choć nie zawsze – rzece Zaskar (ang.: Zanskar). Opowiem też o wędrówce popularną latem doliną Markhi oraz o zimowej próbie dotarcia przez pięciotysięczne przełęcze do krainy Zaskar (Zanskar) leżącej w południowej części Ladakhu. Startujemy o godz. 19, na Tarczyńskiej, w centrum Warszawy. Szczegóły tutaj.

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_SzczytWszystkiego_tytul-prezenty_20170201_w900px.jpg

20 stycznia 2017
Sanktuarium Annapurny na przełomie marca i kwietnia
Wiosną poprowadzę trekking pod niesamowitą, południową ścianę Annapurny i jednocześnie do bazy pod 10-tym wierzchołkiem Ziemi (Annapurna Base Camp), do niezwykłego miejsca, w którym stojąc na wysokości nieco ponad 4000m jesteśmy całkowicie otoczeni górami przekraczającymi 6000m z kulminacją na 8091m – zwanego Sanktuarium Annapurny. Wyjazd organizowany jest przez Exploruj.pl i jest już potwierdzony. Niebawem kupujemy bilety, można się jeszcze dopisać. Szczegóły na stronach Exploruj.pl i na FaceBooku. Wiosną szlak do ABC wygląda szczególnie malowniczo, bo to czas kiedy kwitną rododendrony!  
 

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Nepal_2015_03_31_0065.jpg
Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Nepal_2015_03_27_0018.jpg

19 stycznia 2017
Moje pokazy w Klubokawiarni Szczyt Wszystkiego w Warszawie
Wczoraj odbył się mój pierwszy pokaz poświęcony Ladakhowi w Klubokawiarni Szczyt Wszystkiego. Podobno było nas siedemdziesięcioro! Dziękuję za Wasza zainteresowanie Ladakhiem! Dla mnie to był bardzo miły wieczór. Kolejne spotkanie już 1-go lutego. Tym razem będę opowiadał o zimowym wędrowaniu - oczywiście w Ladakhu. Startujemy o 19-tej. Postarajcie się przyjść wcześniej, by zdążyć kupić coś do picia i zająć miejsce. Zachęcam by zostać po pokazie - będzie czas na spokojne porozmawianie. Szczegółowe informacje o miejscu, w którym się spotykamy znajdziecie tutaj.

6 stycznia 2017
Pokaz slajdów w Klubokawiarni Szczyt Wszystkiego w Warszawie
Zapraszam do nowej klubokawiarni górskiej w Warszawie, w której 18-go stycznia, od około 19-tej, będę opowiadał o Himalajach Ladakhu. Będzie okazja pooglądać zdjęcia posłuchać dlaczego zafascynowała mnie ta część świata, a po pokazie porozmawiać w miłej, gościnnej atmosferze Szczytu Wszystkiego sącząc jakiś napój (którym nie koniecznie musi być kawa). Będzie też można w promocyjnej cenie kupić moją książkę. :)
To spotkanie otworzy cykl moich pokazów poświęconych Himalajom, które planujemy w Szczycie w styczniu i lutym. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły tutaj.

Nie można wyświetlić zdjęcia: SzczytWszystkiego_Wedrowki-po-Ladakhu_20170118.jpg

11 grudnia 2016
Moja książka w promocyjnej cenie - zakupy na mojej stronie
Do świąt mój przewodnik "Trekking in Ladakh" sprzedaję na mojej stronie w promocyjnej cenie. A do najbliższej środy, 14 grudnia, na stronach wydawnictwa Cicerone, trwa promocja na wszystkie drukowane przewodniki.

14 października 2016
Nowy programy autorski: Langtang w Nepalu
Moje programy wyjazdów do Ladakhu cieszą się powodzeniem od kilku lat i przyszedł czas, by przygotować coś nowego. Tym razem zapraszam do Nepalu, na wyjazd "Langtang – trekking, rafting i dzika przyroda". Langtang to himalajski region, który jest trochę rzadziej odwiedzany niż najpopularniejsze szlaki, a jest nie mniej spektakularny, gościnny. Ten wyjazd jest również dla tych, którzy nie wędrowali jeszcze w Himalajach ani na dużej wysokości w innych rejonach świata.

Nie można wyświetlić zdjęcia: R-Kucharski_Nepal_2016-04-14_0331_0331.jpg
Oprócz wędrowania będziemy spływać pontonem górską rzeką, wypatrywać dzikich zwierząt w Parku Narodowym Ćitwan, zwiedzać Dolinę Katmandu i jeździć na rowerach. Więcej na tej mojej stronie oraz na stronach biura Exploruj.pl, z którym przygotowałem ten wyjazd.

18 września 2016
Jesień spędzę w rejonie Everestu
17-go października wylatuję z grupą Exploruj.pl do Katmandu. Wyjazd jest potwierdzony, można się jeszcze dopisać. Będzie przynajmniej tak pięknie jak na moich zdjęciach w tej prezentacji! :) Szczegóły na exploruj.pl/everest.

11 lipca 2016
Nowa publikacja w Cicerone Extra
Tym razem przede wszystkim do pooglądania - moja kolejna publikacja w Cicerone Extra: "Towards Everest: The Sunrises and Sunsets of Solukhumbu".

16 kwietnia 2016
Wiosna w Nepalu i co robiłem w styczniu w Londynie
Kiedy drugie wydanie mojego przewodnika po Ladakhu trafiło na półki księgarni, przyszedł czas pomyśleć o pracy nad nowym tytułem. Szczęściarz ze mnie! Nową propozycję otrzymałem od wydawnictwa Cicerone Press. W styczniu miałem wielką przyjemność gościć u Keva Reynoldsa, autora około 20 książek i przewodników górskich po Alpach, Pirenejach i Himalajach. Wraz z szefem Cicerone, Jonathanem Williamsem, omawialiśmy szczegóły dotyczące nowej wersji przewodnika trekkingowego po rejonie Everestu. Tak, to ja mam być jego autorem, o czym można przeczytać na blogu Cicerone! Prace rozpoczęte. Właśnie zakończyłem pierwszy z kilku etapów rozpoznania terenowego. Podczas tego pobytu w Nepalu, przed przyjazdem grupy, z którą we wtorek ruszam w stronę szczytu Kala Pattar w rejonie Everestu, udało mi się rzucić okiem na Langtang. Pewnie wykroi się z tego propozycja wyjazdu grupowego.

2 marca 2016
Tegoroczne wyjazdy w Himalaje - dwa już są potwierdzone
Dwa wyjazdy trekkingowe Exploruj.pl, które poprowadzę są już potwierdzone! 16 kwietnia ruszamy do Nepalu - naszym celem jest szlak do bazy pod Everestem, a przede wszystkim słynny szczyt widokowy Kalapattar (ok. 5545m). Na ten wyjazd można się jeszcze zapisać. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy warto, to zapraszam do obejrzenia tej prezentacji moich zdjęć. Szczegółowe informacje o wyjeździe dostępne są na stronach Exploruj.pl.
Potwierdzony jest też już nasz sierpniowy wyjazd trekkingowy do Ladakhu: Kandźi La trek. Pójdziemy trudnym, pięknym i zróżnicowanym szlakiem. Przed nami poważna himalajska przygoda. Spotkania z ludźmi i wędrówka przez wioski ale też obcowanie z dziką przyrodą na rzadko odwiedzanych odcinkach szlaku. Sporo przełęczy ale też zmagania z bystrymi, górskimi potokami. Wyjazd trwa 23 dni, startujemy 6 sierpnia. Można się jeszcze zapisać. Zapraszamy!

7 lutego 2016
"Wędrówki po Ladakhu" - za miesiąc mój pokaz w CKI
Zapraszam na pokaz moich zdjęć i opowieści o Ladakhu. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu, w dniu 12 marca o godzinie 18. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie CKI.waw.pl i na FaceBooku.

25 stycznia 2016
W Magazynie "n.p.m."
W lutowym numerze "n.p.m.", który trafił do sprzedaży w ubiegłym tygodniu, ukazał się mój artykuł o Ladakhu. Zachęcam do przeczytania.

7 stycznia 2016
O wędrowaniu po Ladakhu - artykuł w Cicerone Extra
Mój nowy tekst w portalu "Cicerone Extra" dotyczy przełęczy Barmi w Ladakhu, przez którą prowadzi interesujący szlak trekkingowy. Tą drogą będziemy wędrować w sierpniu podczas wyjazdu "Kandźi La", który przygotowałem wspólnie z Exploruj.pl.

6 stycznia 2016
Nowy program: Lodowa droga rzeki Zaskar
Wraz z Exploruj.pl przygotowałem kolejny wspólny program wyjazdu do Ladakhu. Tym razem to trekking zimowy! Słynny Czadar Trek (Chadar Trek) - wędrówka po zamarzniętej rzece Zaskar (Zanskar). Wyprawę zaplanowaliśmy na styczeń 2017  roku. Jest jeszcze sporo czasu - wykorzystajmy obecną zimę na przygotowania!

grudzień 2015
Promocja na mój przewodnik
Zapraszam do kupowania mojego przewodnika na mojej stronie. Do końca roku (lub do wyczerpania zapasów) cena promocyjna 110 zł i wysyłka gratis (standardowa cena książki to 22,95 GBP). Więcej tu.

początek listopada 2015
Mała rocznica
Właśnie mija 5 lat mojej pracy pilota wycieczek. Kilka słów o tym jest na moim blogu.

17 października 2015
Drugie wydanie mojego przewodnika po Ladakhu
Właśnie ukazała się druga edycja mojego przewodnika "Trekking in Ladakh". Znalazły się w niej informacje o zmianach w przebiegu niektórych szlaków oraz o nowych wariantach, które udało mi się przejść od czasu kiedy książka ukazała się po raz pierwszy.

7 sierpnia 2015
O zimowym wędrowaniu po Ladakhu
Kolejny mój tekst w "Cicerone Extra" - tym razem o moich zimowych wędrówkach po Ladakhu. Zachęcam do przeczytania.

20 lipca 2015
O Katmandu w "Taterniku" i "Cicerone Extra"
W najnowszym numerze (2/2015) magazynu "Taternik" ukazał się mój tekst napisany pod wpływem trzęsienia ziemi w Katmandu w kwietniu b.r., którego byłem świadkiem. Wcześniej tekst na ten sam temat został opublikowany w serwisie cicerone-extra.com.

7 marca 2015
Ciekawe ubezpieczenie dla podróżujących i wszystkich osób aktywnie spędzających czas w tym uprawiających sporty wysokiego ryzyka
Dowiedziałem się ostatnio o ubezpieczeniu, na które warto zwrócić uwagę nie tylko planując podróż. Obejmuje ono m.in. wędrówki górskie do wysokości 6000m (z możliwością podniesienia tego limitu), wspinaczkę, narciarstwo oraz uczestnictwo w biegach, w tym biegach górskich. Dla mnie szczególne atrakcyjna jest możliwość zmiany ograniczenia dotyczącego długości pojedynczego wyjazdu - standardowo jest 8 tygodni, można wydłużyć do 16-tu. Ubezpieczeniem objęci jesteśmy przez rok od momenty zawarcia umowy, a nie przez rok kalendarzowy - to jedna z korzyści względem ubezpieczenia związanego z członkostwem w Alpenverein. Korzystna jest też cena i kwoty ubezpieczenia, a w szczególności kosztów ratownictwa. Szczegóły tutaj.

7 marca 2015
Tegoroczne wyjazdy do Ladakhu
Na ten rok, wraz z Exploruj.pl, przygotowałem cztery wyjazdy do Ladakhu. Jeden z nich jest już potwierdzony, na pozostałe zbierają się grupy. Aktualności na ich temat można znaleźć tu:

wiosna 2015
Wiosenne trekkingi w Himalajach
Tej wiosny poprowadzę cztery wyjazdy trekkingowe w Himalaje Nepalu i Indii, organizowane przez Exploruj.pl:

  • Sanktuarium Annapurny - start 21 marca, 17 dni. Wyjazd potwierdzony. Można się dopisać póki jeszcze są miejsca na przeloty. Szczegóły tu.
  • Everest Base Camp - start 11 kwietnia, 17 dni. Wyjazd potwierdzony, są jeszcze miejsca. Szczegóły tu.
  • Markha: ukryta dolina Himalajów - od 13 maja, 19 dni. Ladakh! Wyjazd potwierdzony, można się dopisać. Szczegóły tu.
  • Stok Kangri - od 3 czerwca, 18 dni. Trekking w Ladakhu z próbą wejścia na sześciotysięcznik! Zbieramy grupę, brakuje 2 osób do minimum. Szczegóły tu.

marzec 2015
Kup mój przewodnik w promocyjnej cenie
Zbliża się sezon w Ladakhu, a ja niebawem wyjeżdżam. Zachęcam do zakupu mojego przewodnika "Trekking in Ladakh" - sprzedaż prowadzę do połowy marca. Do tego czasu obowiązuje cena specjalna: 80 zł/egz. Przewodnik jest w stałej sprzedaży m.in. w Sklepie Podróżnika, na stronach wydawnictwa Cicerone Press oraz w księgarni Amazon.

luty 2015
Nagroda dla Cicerone Press
Przewodniki Cicerone Press, wśród których jest mój "Trekking in Ladakh" to najlepsza seria przewodników wg czytelników Wanderlust Travel Magazine! Szczegóły o tym są tutaj.

3 września 2014
Wyjazdy do Ladakhu 2015
Za 3 dni rusza wyprawa do Ladakhu, którą przygotowałem wspólnie z Exploruj.pl. Gotowe już są nasze propozycje wyjazdów w przyszłym sezonie, w roku 2015. Przygotowaliśmy 4 wyjazdy - na maj, czerwiec, sierpień i wrzesień. Zachęcam do sprawdzenia szczegółów i do wędrowania po Ladakhu z nami!

4 kwietnia 2014
Podliczyłem stempelki
Podliczyłem wizy i pieczątki Republiki Indii w moich paszportach. Wychodzi na to, że w Indiach byłem w sumie 17 razy (liczę każdy wjazd do Indii, również jeśli w międzyczasie nie wracałem do Polski) spędzając tam w sumie 813 dni. Z tych przeszło dwóch lat, ponad półtora roku spędziłem na prywatnym podróżowaniu, a pozostałe 8 miesięcy prowadząc trampingowe i trekkingowe grupy turystyczne. Takie statystyki! ;)

13 lutego 2014
Mój przewodnik jako książka elektroniczna Amazon Kindle i EPUB
Mój przewodnik "Trekking in Ladakh" dostępny jest teraz również w wersjach przeznaczonych do czytników książek elektronicznych dla użytkowników urządzeń Amazon Kindle oraz w wersji EPUB - sprawdź dostępność. Książka we wszystkich wersjach dostępna jest na stronie Cicerone Press.

27 stycznia 2014
Propozycje wyjazdów trekkingowych do Ladakhu w 2014 roku
Kto chce jechać ze mną i Biurem Exploruj.pl do Ladakhu? Na 2014 rok przygotowaliśmy cztery propozycje. Krótko opisałem je tu, szczegóły znajdują się na stronach Exploruj.pl.
Z przyjemnością informuje, że Biuro Exploruj.pl otrzymało wyróżnienie "ODYS 2013" za "najlepszą jakość świadczeń w województwie małopolskim"! Więcej informacji na ten temat tu.
Pozdrawiam z Ladakhu!

17 października 2013
Promocja z okazji rocznicy wydania przewodnika "Trekking in Ladakh"
Mija rok od ukazania się mojego przewodnika. Z tej okazji zapraszam do promocyjnego zakupu w cenie 85 zł/egz. Cena dotyczy zakupów za pośrednictwem mojej strony. W uwagach w formularzu zamówienia proszę wpisać rocznica. Promocja dotyczy zamówień opłaconych do dnia 30 października 2013.

27 czerwca 2013
W indyjskich mediach ;)
Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu ze mną, który ukazał się na nieoficjalnym portalu indyjskiego stanu Madhja Pradeś.

7 czerwca 2013
Sprzedaż "Trakking in Ladakh"
Wznowiłem sprzedaż mojego przewodnika poprzez moją stronę. Jeśli chce ktoś dostać książkę jeszcze przed główną częścią sezonu, to proszę się spieszyć - pod koniec miesiąca wyjeżdżam i przez pewien czas znów nie będę mógł wysyłać książek. Zapraszam do zakupu!

7 czerwca 2013
Po powrocie z Ladakhu
Kilka dni temu zakończyła się moja autorska, przygotowana wspólnie z Biurem Turystyki Górskiej Exploruj.pl, wyprawa trekkingowa do Ladakhu: Markha - ukryta dolina Himalajów. Maj, kiedy sezon na trekkingi w Ladakhu dopiero się rozpoczyna, jest czasem spokojnym, a dość popularna trasa doliną Markhi jest cicha, pusta i dość dzika. Wędrowaliśmy w małej grupce ciesząc się krajobrazami, obserwacjami rozpoczynających się prac polowych, podglądaniem dzikich zwierząt (widzieliśmy m.in. mnóstwo dzikich nachurów) oraz samą wędrówką.
Kolejna okazja, by ze mną i Exploruj.pl jechać do Ladakhu jest już we wrześniu. Kolejna szansa na wspólne wędrowanie doliną Markhi już za rok. Zapraszamy!

26 kwietnia 2013
Refleksje po lekturze książki Krzysztofa Renika
Już sama historia leżąca u podstaw tej książki wydała mi się niezwykle interesująca: wspólna podróż autora i buddyjskiego mnicha z Ladakhu do świętych miejsc buddyzmu położonych na terenie niehimalajskich Indii oraz w Nepalu. Pielgrzymka – ale jak się okazuje – różnie przez obu mężczyzn traktowana. Wędrówka po krainach odmiennych nie tylko od Europy ale i obcych dla ladakhijskiego mnicha.
"Dziennik buddyjskiej pielgrzymki" to daleko więcej niż zapis historii tej wędrówki. To książka pełna ciekawych, mądrych spostrzeżeń i refleksji autora na temat religii, duchowości, religijności. Spostrzeżeń często bardzo osobistych. To ciekawy portret pielgrzymującego mnicha ale również szersza opowieść o mieszkańcach Ladakhu. To również książka pełna trafnych spostrzeżeń na temat Indii, pisanych z odpowiednim dystansem doświadczonego podróżnika, którego kraj ten nie przestaje najwyraźniej fascynować, który jednak daleki jest od bezkrytycznych zachłyśnięć czy jednostronnych ocen.
To bez wątpienia interesująca lektura dla wszystkich zainteresowanych buddyzmem, duchowością, Ladakhiem czy choćby generalnie Indiami. Autorowi dziękuję, że zechciał się z nami zapisem tej wędrówki podzielić. Czytającym te moje słowa, książkę Krzysztofa Renika serdecznie polecam.
Krzysztof Renik, "Dziennik buddyjskiej pielgrzymki", Wydawnictwo Namas, Poznań 2013

23 kwietnia 2013
Światowy Dzień Książki
Z okazji Światowego Dnia Książki mój przewodnik "Trekking in Ladakh" w specjalnej, promocyjnej cenie: 85 zł/egz. (wraz z kosztami przesyłki na terenie Polski). Oferta ważna na zakupy bezpośrednie u mnie, poprzez moją stronę internetową, dla zamówień złożonych i opłaconych do dnia 28 kwietnia b.r. (lub do wyczerpania zapasów). Wypełniając formularz zamówienia należy wpisać w uwagach hasło "Światowy Dzień Książki 2013". Ze względu na niewielką ilość książek, które aktualnie posiadam, promocyjna cena obowiązuje przy zamówieniu maksimum 2 egzemplarzy.

17 kwietnia 2013
Recenzja w "n.p.m."
W majowym numerze Magazynu Turystyki Górskiej "n.p.m." (już w sprzedaży) ukazała się recenzja mojego przewodnika "Trekking in Ladakh". Czytajcie!

7 stycznia 2013
Wiosną do Ladakhu
Na maj i czerwiec, wspólnie z Exploruj.pl, zaplanowałem dwie wyprawy do Ladakhu:

Gorąco polecam!

3 stycznia 2013
Mój przewodnik w sprzedaży w Sklepie Podróżnika
Mój przewodnik "Trekking in Ladakh" jest w sprzedaży Sklepie Podróżnika. Dostępny jest zarówno w sprzedaży wysyłkowej jak i bezpośredniej.

13 grudnia 2012
Nowości na stronie

4 grudnia 2012
Kilka słów o Ladakhu i o moim przewodniku
Serwis SwiatPodroznikow.pl opublikował mój krótki tekst o Ladakhu, o przewodniku i o tym jak powstawał oraz trochę moich zdjęć. Zapraszam do obejrzenia i przeczytania.

27 listopada 2012
Artykuł o wędrowaniu po górach Ladakhu
Zachęcam do przeczytania mojego artykułu o wędrowaniu po Ladakhu, który został opublikowany na stronach internetowych Magazynu Taternik.

14 listopada 2012
"Trekking in Ladakh" - kup u autora
Przewodnik "Trekking in Ladakh", którego jestem autorem, jest już w sprzedaży. Można go kupić między innymi bezpośrednio u mnie - na mojej stronie oraz przez Allegro.

początek listopada 2012
Współpraca z Exploruj.pl
Rozpoczynam współpracę z Biurem Turystyki Górskiej i Aktywnej EXPLORUJ.PL. Nasza pierwsza wspólna propozycja to wyprawa pt. "Samsara" - zaplanowany na wrzesień 2013 r. trekking w Ladakhu, podczas którego przejdziemy przez główną grań Wysokich Himalajów do Zaskaru (Zanskaru) skąd przejedziemy do stolicy Ladakhu, Leh. Pieszo pokonamy kilka przełęczy, odwiedzimy buddyjskie klasztory. Przeżyjemy niezapomniane przygody, zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki, zmierzymy się z trudami wędrówki i własnymi słabościami. Serdecznie zapraszam i polecam!

19 października 2012
Przewodnik "Trekking in Ladakh"
Nakładem brytyjskiego wydawnictwa Cicerone Press ukazał się przewodnik po Ladakhu, którego jestem autorem. Jest on efektem mojej kilkuletniej pracy i setek kilometrów przewędrowanych po górach tego niezwykłego północno-indyjskiego regionu. Przeznaczony jest dla wędrowców, którzy chcą samodzielnie lub w grupie przemierzać pieszo Ladakh. Więcej informacji jest tu.

3 sierpnia 2012
Mój artykuł w "Taterniku"
W najnowszym numerze Magazynu "Taternik" ukazał się krótki artykuł o jednej z moich wędrówek po Ladaku. Zachęcam do przeczytania!

23 lipca 2012
Mój przewodnik po Ladakhu
W październiku, nakładem wydawnictwa CICERONE ukaże się przewodnik trekkingowy po Ladakhu, którego jestem autorem! Więcej informacji tu.

20 czerwca 2012
Wiosna i początek lata
Właśnie zakończyłem serię wyjazdów szkolnych, które prowadziłem dla Biura Podróży FOKUS. W przyszłym tygodniu ruszam na Islandię, gdzie poprowadzę trzy wyjazdy Klubu Podróży HORYZONTY. Zdaje się, że na dwa z nich można się jeszcze zapisać!

19 kwietnia 2012
Podoba Ci się coś na mojej stronie? Prześlij dalej!
Do większości stron dodałem przycisk "Tweet" lub "Tweetnij". Umożliwia wysłanie gotowej wiadomości z linkiem do tej strony za pośrednictwem serwisu Twitter. Podoba Ci się jakieś moje zdjęcie, podstrona? - Prześlij informacje innym. Moje strony można też polecać znajomym poprzez inne portale społecznościowe (m.in. Facebook) korzystając z przycisku "SHARE". Z góry dziękuję za rozpowszechnianie!

15 kwietnia 2012
Mój newsletter
W połowie kwietnia wysłałem pierwszy newsletter do osób, które zapisały się na wiadomości z mojej strony. Więcej o newsletterze...

3 marca 2012
Ze mną i Klubem "Dotykanie świata" do Ladakhu
Nawiązałem niedawno współpracę z Klubem "Dotykanie świata" Fundacji Marka Kamińskiego. Polecam dwa wyjazdy do Ladakhu, których jestem autorem. Pierwszy już w maju - będzie to wyjazd przygodowo poznawczy, którego celem jest poznanie bogatej kultury i pięknych krajobrazów Małego Tybetu. Drugi to jesienny trekking - odbędzie się we wrześniu, najlepszym moim zdaniem miesiącu na wędrowanie po Ladakhu. Szczegółowe informacje o wyjazdach znajdują się na stronach Klubu "Dotykanie świata".

27 stycznia 2012
Lista wyjazdów, które poprowadzę
Chcesz jechać ze mną w podróż? Zobacz jakie wyprawy poprowadzę w najbliższym czasie. Informacje o wyprawach umieszczam też na FaceBook-u. Zapraszam również do zaprenumerowania mojego newslettera.

2 grudnia 2011
Pokaz slajdów w Towarzystwie Eksploracyjnym
O moich wędrówkach po Ladakhu opowiem na spotkaniu Towarzystwa Eksploracyjnego w Warszawie, 2-go grudnia o godzinie 18.15. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Towarzystwa. Zapraszam!

5 października 2011
Ze mną, w lutym do Indii
Na początku 2012 roku poprowadzę dwie wyprawy do Indii organizowane przez Klubu Podróży Horyzonty:

Polecam!

9 września 2011
Jesień w Nepalu
Polecam wyprawy Klubu Podróży Horyzonty, które poprowadzę jeszcze w tym roku:

Moje zdjęcia Annapurny wykonane podczas ubiegłorocznej wędrówki można obejrzeć w galerii. Polecam też zdjęcia uczestniczki poprzedniej wyprawy, które można zobaczyć tu.

30 marca 2011
Wystawa "Barwy Kaszmiru"
Do 18 kwietnia, w Centrum Promocji Dialogu w Janikowie można oglądać wystawę fotografii mojego autorstwa.

21 marca 2011
Podróże ze mną czyli strona na FB
Utworzyłem swoją stronę w jednym z portali społecznościowych. Będę na niej publikował nie tylko informacje o możliwościach podróżowania ze mną, ale również o pokazach slajdów i publikacjach. Zachęcam do obserwowania!

19 marca 2011
Spotkanie w Janikowie
W połowie marca, w Międzynarodowym Centrum Promocji Dialogu w Janikowie, opowiem o Kaszmirze i Ladakhu. Szczegóły na stronach organizatora. Zapraszam!

20 grudnia 2010
Moje zdjęcia w "n.p.m."
W styczniowym numerze (1/2011) Magazynu Turystyki Górskiej "n.p.m" znajduje się galeria moich zdjęć z Ladakhu i krótki tekst. Oglądajcie i czytajcie!

grudzień 2010
nowa wersja tej strony
Moja strona dawno wymagała nowej wersji. Odświeżenia wymagał zarówno wygląd, jak i mechanizm (stary umożliwiał mi dodawanie treści w dość archaiczny sposób). Mam nadzieję, że nowa Wam się podoba. Najważniejsze elementy ze starej wersji przeniosłem lub przeniosę (m.in. sukcesywnie będę przenosił poszczególne galerie fotografii), niektóre elementy (m.in. archiwalne aktualności) zostały tylko w wersji starej.

październik 2010
pomoc dla Ladakhu
W sierpniu, Ladakh - przepiękny i niezwykły region w północnych Indiach - został dotknięty ulewą, która spowodowała katastrofalne w skutkach potoki błotne. Według oficjalnych danych zginęło około 300 osób ale los kolejnych 400 nie jest znany. Zostały zniszczone domy, szkoły, mosty, drogi, a nawet szpital. Znani polscy podróżnicy Kasia i Andrzej Mazurkiewiczowie, od lat podróżujący do Ladakhu, zorganizowali akcję pomocy ofiarom katastrofy. Pomóżcie! Więcej informacji jest tu.

25 września 2010
Festiwal Kultur Świata w Obornikach Śląskich
W drugim dniu festiwalu zaprezentuję slajdy i opowiem o Ladakhu. Będzie to premiera moich zdjęć z ostatniej podróży do Indii!

styczeń 2010
ladakh.pl
Uruchomiłem nowy serwis internetowy: ladakh.pl. Poświęcony jest on regionowi w północnych Indiach: Ladakhowi. Teraz jest tam głównie galeria zdjęć, z czasem strona będzie zbiorem informacji o Ladakhu. Zapraszam do odwiedzenia!

starsze informacje
Archiwalne aktualności znajdują się na archiwalnych stronach serwisu.